Розшифрування символів для прання

Символи для прання можуть здаватися незрозумілими, та насправді в них досить легко розібратися. Кожна етикетка на одязі має повідомляти вам, з якої тканини його виготовлено, та містити до п’яти символів про те, як за ним доглядати. У цьому посібнику ми дамо вам пояснення значень основних символів. Завантажте посібник із символікою пральної машини Ariel та прикріпіть його біля своєї пральної машини!

Наш посібник допоможе вам отримати відповіді на такі запитання:

 • Що означають символи про особливості прання?

 • Як зрозуміти символи, якими позначають відбілювання?

 • Як вирішити, чи варто сушити білизну?

 • Як зрозуміти символи про особливості прасування?

 • Чи можна користуватися хімчисткою? Які додаткові інструкції щодо хімчистки?

Що означають на етикетках одягу символи, які вказують на особливості прання?

Цю групу символів винайшли у Великій Британії. Вони допомагають визначити, чи безпечно прати одяг у пральній машині, а також вказують на рекомендовану температуру прання.

 1. Придатний для прання

 2. Холодне прання

 3. Тепле прання

 4. Гаряче прання

 5. Синтетичний цикл

 6. М’яке прання

 7. Ручне прання

 8. Не прати

 9. Не віджимати

Символи цієї групи зазвичай зображуються у вигляді відра, наповненого водою (за винятком символу «Не віджимати»). Якщо одяг можна прати в машині, то всередині символу ви побачите крапки або цифри, що означають рекомендовану максимальну температуру: одна крапка – 30 °C (це означає, що ви повинні прати одяг у холодній воді), дві крапки – 40 °C (тепла вода), чотири крапки – 60 °C. Якщо ви бачите одну лінію, намальовану під відром, це означає, що ваш одяг варто прати на синтетичному циклі, тоді як дві лінії вказують на потребу в щадному або вовняному циклі прання. Якщо на етикетці для догляду за одягом ви знайдете символ ручного прання, виперіть виріб вручну за температури 40 °C або нижче чи скористайтеся програмою ручного прання вашої машини.

Символи, якими позначають на етикетках відбілювання

Перш ніж використати відбілювач, щоб відновити білі кольори, варто поглянути на етикетку для догляду за одягом. Адже важливо дізнатися, чи можна його піддавати дії відбілюючих речовин.

 1. Не відбілювати

 2. Можна використовувати відбілювач без хлору

 3. Відбілювання дозволено

Якщо ви бачите порожній трикутник, це означає, що ви можете сміливо відбілювати свій одяг, коли це потрібно. Діагональні лінії всередині трикутника вказують на використання відбілювача без хлору, однак у випадку, коли трикутник перекреслено двома лініями, відбілювач взагалі не варто використовувати.

Рекомендації на етикетках одягу щодо сушіння

Окрім прання та прасування, можливе також сушіння одягу. Щоб він не стискався і не деформувався під час цього процесу, на етикетці з догляду за тканиною ви можете знайти низку корисних символів, які повідомляють вам про найбезпечніший спосіб сушіння одягу без завдання тканині жодної шкоди.

 1. Cушіння в барабані дозволено (за будь-якої температури)

 2. Сушіння з низьким рівнем нагрівання

 3. Сушіння з високим рівнем нагрівання

 4. Перманентний віджим/Синтетика

 5. Делікатний режим

 6. Не сушити в барабані

 7. Сушіння без віджиму

 8. Горизонтальне сушіння

 9. Вертикальне сушіння

Квадрат з колом усередині означає, що виріб можна безпечно сушити в барабані, тоді як кількість крапок у символі сушіння вказує, яку температуру варто використовувати: одна крапка означає низький рівень нагрівання, дві крапки – середній, три крапки – сильний режим нагрівання. Якщо крапок немає, це означає, що ви можете сушити білизну в сушарці в будь-якому режимі. Якщо під символом сушарки ви бачите смужку, тоді скористайтеся налаштуванням «Перманентний віджим», а дві смужки означають, що вам потрібно використовувати делікатний режим. Якщо символ перекреслено, не сушіть одяг у сушарці, натомість дайте йому висохнути природним шляхом. Квадрат із трьома вертикальними лініями всередині означає сушіння без віджиму, одна горизонтальна лінія посередині показує можливість горизонтального сушіння, а звисаюча лінія означає сушіння у вертикальному положенні.

Символи на етикетках одягу для прасування

На символах для прасування зображено праску з крапками всередині, що вказує на максимальну температуру, яку варто використовувати під час прасування одягу.

 1. Звичайне прасування (макс. 110 °С)

 2. Середнє прасування (макс. 150 °С)

 3. Гаряче прасування (макс. 200 °С)

 4. Не прасувати

 5. Не відпарювати

Якщо на прасці немає крапок, це означає, що ви можете прасувати одяг за будь-якої температури. Зазвичай на ярликах одягу з делікатної тканини, такої як шерсть та шовк, ви знайдете прасувальний символ із двома крапками, якщо це синтетика – теж дві крапки, а на полотняному та бавовняному одязі – три крапки. Якщо ви бачите хрест на символі, це означає, що одяг не можна прасувати, тоді як зображення двох ліній, що вибиваються з нижньої частини праски з хрестиком над ним, означає заборону відпарювання.

Символи хімчистки на етикетках одягу

Інколи краще, щоб за деякими предметами одягу доглянули професіонали. Саме тому нам потрібна хімчистка. Нижче наведено символи, які допомагають вирішити, чи варто чистити одяг у хімчистці, а також визначити, який розчинник використовувати.

 1. Тільки для хімчистки

 2. Будь-який розчинник

 3. Будь-який розчинник, окрім трихлоретилену

 4. Тільки нафтовий розчинник

 5. Не піддається хімчистці

Коло означає, що виріб придатний для хімчистки, тоді як літери є спеціальними позначками для хімчистки щодо вибору необхідного процесу чищення.

Додаткові інструкції для хімчистки

Маючи справу з найделікатнішими предметами одягу, для хімчистки важлива будь-яка інформація з вашого боку. Ось чому виробники одягу розміщують на етикетках багато символів, представлених у вигляді поєднання кола та прямої лінії.

 1. Короткий цикл

 2. Знижена вологість

 3. Слабке нагрівання

 4. Без обробки паром