Як відростити та доглядати за короткою бородою

Коротка борода, безперечно, в моді. Щоб переконатися в цьому, достатньо прогулятися будь-якою центральною вулицею міста або ж просто увімкнути телевізор. Ви напевно побачите хоча б одного чоловіка з багатьох відомих людей, хто носить стильну коротку бороду.

Якщо ви самі хочете спробувати цей тренд, почніть із класичної бороди. Деякі її стилі пасують до певних форм обличчя більше за інші, проте коротка борода підійде майже для будь-якої форми – овальної, прямокутної, круглої чи у вигляді серця. До того ж за короткою бородою просто доглядати та підтримувати її охайний вигляд.

Тож як самому відростити коротку бороду? Як її підстригати та підтримувати охайний зовнішній вигляд? Скористайтеся нашими порадами.

Як підстригати коротку бороду

Крок 1. Дайте їй відрости

Перш ніж вибрати стиль бороди, вам треба відростити волосся на обличчі. Тут дуже важливо мати терпіння – в якийсь момент вам захочеться вхопити бритву і збрити все начисто. Така спокуслива ідея може спасти на думку під час свербіння або якщо вам здаватиметься, що процес відрощування бороди займає надто багато часу чи у вас не дуже привабливий вигляд. Однак якщо ви хочете відростити бороду, вам доведеться подолати цей етап.

Перейдемо до неминучого запитання: скільки часу треба для того, щоб відростити коротку бороду? Що ж, є багато чинників, які необхідно врахувати – від генетики до вашого способу життя. Так, навіть якість сну та особливості харчування можуть впливати на швидкість росту волосся на обличчі. Від цих чинників також залежить і товщина волосся, тому не будьте надто суворими до себе, якщо у вас цей процес займає більше часу, ніж у знайомих.

З огляду на всі застереження ось відповідь для більшості людей: загалом відрощування короткої бороди, якій можна надати певного вигляду, займає від 4 до 6 тижнів.

Крок 2. Використовуйте щітку для бороди, щоб підтримувати її в охайному вигляді

Коли ваша борода відросте до потрібних розмірів, не розчісуйте її пластиковим гребінцем – це допоможе зміцнити волосся та надасть об’єму. Використовуйте якісний дерев’яний гребінець, який має антистатичний ефект та запобігає висмикуванню волосся. Використання гребінця для бороди також допоможе поліпшити кровообіг завдяки спрямуванню крові до волосяних фолікул та стимулюванню росту волосся.

Ось професійна порада. На перший погляд це може здатися неприродним, проте розчісування бороди знизу вгору насправді є найкращим способом, щоб надати їй об’єму та густоти. Ще одне: не розчісуйте бороду, коли вона мокра – через це волосяні фолікули стають слабшими й вона може заплутуватися. А вам точно не захочеться мати з цим справу! Щойно у вас з’явиться сильна, придатна для обробки борода, ви можете перейти до надання їй форми.

Крок 3. Підстрижіть вашу коротку бороду до потрібної довжини

Не все волосся росте з однаковою швидкістю – якби так, було б значно простіше. Чоловіки з бородою, яка вільно росте, мають більш грубий вигляд, але не витрачають багато часу на догляд. А от охайний образ з короткою бородою потребує дещо більших зусиль. Саме тому дуже важливо навчитись правильно її підстригати.

Перед тим як перейти до визначення довжини бороди, вам захочеться зробити її менш густою, щоб з нею легше було працювати. Ви можете скористатись ножицями, але нині є більш точні рішення для рівної стрижки. Найбільш швидкий та безпечний спосіб – скористатися якісним тримером для бороди. Щойно ви вибрали тример з нашої лінійки, просто встановіть бажану довжину в міліметрах і беріться за справу.

Крок 4. Створіть бажану форму

Хоч би який стиль бороди ви вибрали, охайні краї є запорукою яскравого образу. Щоб створити ідеальний стиль з чіткими лініями, тример Braun стане вашим найкращим помічником. Головним елементом є симетрія. Спочатку підстрижіть волосся над верхньою лінією, яка з’єднує бакенбарди з вусами. Далі перейдіть до бакенбардів – вони повинні мати однаковий вигляд з обох боків вашого обличчя. Після цього – до лінії шиї, що закінчується прямо над вашим кадиком. Це найскладніша ділянка для підстригання через її форму. Щоб вам було добре видно і ви могли все точно зробити, зніміть захисну насадку з тримера й обережно продовжуйте з ним працювати.

Крок 5. Регулярно мийте та доглядайте за своєю бородою

Тепер, коли ви успішно підстригли свою бороду, залишилось тільки підтримувати її в такому вигляді. Використання спеціального засобу для миття бороди близько двох разів на тиждень допоможе позбавитись бруду без пошкодження природного захисного шару волосся. Пам’ятайте: шкіра на обличчі відрізняється від шкіри голови, тож спеціальна олія або зволожувач для бороди, нанесений після миття, підтримуватиме її у найкращому вигляді. Зволожувач для бороди також допоможе уникнути лущення шкіри та свербіння, тому користуйтеся ним у будь-який час, коли ви відчуваєте, що він вам потрібен.

Стилі класичної короткої бороди та як їх отримати

Класична коротка борода

Є ціла низка видів короткої бороди – від бороди у французькому стилі до вивіреної трикутної. Але точно є дещо, що варто зазначити про класичну коротку бороду – це зрілий та витончений образ, який миттєво викликає повагу. Тож коли ви відростили та підготували бороду до стайлінгу, треба вибрати один із двох типів класичної короткої бороди – низьку чи високу. Хоча для обох стилів характерною особливістю є наявність бакенбардів, основна відмінність між ними полягає в тому, в якому місці ви голите лінію щік. Пам’ятайте: обидва стилі можуть підкреслити риси вашого обличчя, тому виберіть той, що найбільше вам до вподоби.

Стиль 1. Низька коротка борода

Низька борода чітко повторює лінію щелепи, охайно вкриваючи її, перед тим як повернути вгору на рівні вух. Це означає: щоб отримати низьку бороду, треба достатньо прибрати волосся зі щік. Скористайтеся вашим тримером та охайно поголіть їхню верхню частину. Це допоможе створити низьку вигнуту лінію, що йтиме від верхівки ваших бакенбардів до нижньої частини вусів.

Стиль 2. Висока коротка борода

Із самої назви зрозуміло, що висока борода має вищі межі, вкриваючи більшу частину щік перед переходом у вуса. Тож вибір на користь такого стилю передбачає більш вкрите волоссям обличчя, ніж у разі низької версії бороди. Замість поєднання з волоссям на підборідді лінія йде від бакенбардів до вусів на рівні куточків рота. Зверніть увагу на ваші природні риси в цьому місці – це найкращий спосіб забезпечити симетричність.