Менструальний цикл і овуляція: фази і симптоми

Правильний менструальний цикл можна поділити на чотири фази:

  1. Дозрівання яйцеклітини.

  2. Овуляція.

  3. Розміщення яйцеклітини на слизовій оболонці матки.

  4. Кровотеча (відшарування слизової оболонки матки).

Під час циклу яйцеклітина дозріває в яєчнику. Після цього вона потрапляє в фаллопієву трубу, якою рухається до матки. Рівень гормонів зростає, щоб матка могла підготуватися до запліднення яйцеклітини. Якщо її не запліднено, зайва слизова оболонка видаляється. Цей процес називається менструацією. Кров, що виділяється, містить згустки, а її кількість та колір можуть змінюватись. Середній рівень втрати крові під час менструації становить близько 30-40 мл, і 9 з 10 жінок втрачають менше ніж 80 мл. Зазвичай менструація триває від 3 до 5 днів, однак цей період може зменшуватись чи збільшуватись на строк від 2 до 7 днів. Менструальний цикл регулярно повторюється до настання менопаузи.

Під час менструації деякі жінки відчувають дискомфорт, наприклад, біль внизу живота, а також можуть спостерігати:

  • зміну рівня кров’яних виділень,

  • зниження чи підвищення температури тіла.

Менструальний календар

Найкраще підготуватися до менструації завчасно. Початок циклу можна вирахувати, визначивши часовий період менструації навіть на рік уперед. Варто також знати дату овуляції, оскільки це фаза циклу, під час якої здатність до запліднення є найвищою. Овуляція зазвичай настає між 11 та 21 днями циклу в жінок, у яких повний цикл триває від 28 до 32 днів.

Давши відповіді на ці три запитання, ви можете передбачити початок та закінчення менструації і дні овуляцій:

  1. Скільки триває ваш менструальний цикл? Цикл триває … днів, від першого дня кровотечі до першого дня наступного менструального циклу, і він не пов’язаний зі звичайним календарем.

  2. Коли у вас була остання менструація? Вкажіть перший день кровотечі.

  3. Скільки днів триває період менструації?