Як користуватись тампонами

Маєш запитання, як користуватися тампонами? Безперечно, використання тампона забезпечує надійний захист, однак у тебе може виникнути багато запитань і ти не знатимеш, з чого почати. Далі наведено дев’ять поширених запитань, відповіді на які допоможуть тобі вирішити, чи є тампони правильним засобом захисту під час менструації.

1. Чи достатньо я доросла, щоб користуватися тампонами?

Якщо в тебе розпочалась менструація, ти вже достатньо доросла, щоб користуватися тампонами, такими як TAMPAX. Під час першої менструації використовуй прокладки, щоб визначити інтенсивність виділень. Після цього ти зможеш вибрати найкращий засіб залежно від твого циклу та рівня активності.

2. Як користуватися тампонами, чи викликають вони болісні відчуття?

Якщо ввести тампон правильно, ти не повинна відчувати жодного дискомфорту. Тампони вводяться в піхву, тобто в той самий отвір, з якого менструальні виділення виходять із твого тіла. Дотримуйся зазначеної на упаковці інструкції щодо правильного використання та зміни тампона або ж ознайомся з нашою пам’яткою. Якщо ти відчуваєш тампон усередині, швидше за все, він був недостатньо введений в піхву. Тобі варто видалити його і ввести новий. Зазвичай ти взагалі не повинна відчувати тампон під час використання.

3. Як часто потрібно змінювати тампон?

Тампон необхідно змінювати кожні 4–8 годин, але ніколи не більше ніж через 8 годин.

4. Тампонами якого розміру мені варто користуватися?

Найкраще користуватися тампонами з найменш можливим рівнем поглинання, якщо вони забезпечують надійний захист. Тампони з правильним рівнем поглинання будуть також найбільш зручними. Якщо твій тампон наповнюється протягом однієї-двох годин, спробуй користуватися тампонами з більшим рівнем поглинання. З іншого боку, якщо під час видалення тампон здається сухим чи прилипає, спробуй тампони з меншим рівнем поглинання. Що більше ти знатимеш про інтенсивність менструації, то простіше буде визначити, який рівень поглинання підходить тобі найкраще. Для більш детальної інформації ознайомся з цією статтею.

5. Чи варто мені використовувати прокладку разом із тампоном?

Іноді корисно користуватися щоденними прокладками, коли ти тільки звикаєш до тампонів і ще не дізналася, як часто їх змінювати та який рівень поглинання тобі найкраще підходить. Щоденні прокладки забезпечують тонкий захист, що може стати гарним доповненням до використання тампонів.

6. Мені варто використовувати тампони з картонним чи пластиковим аплікатором?

Цілком на твій власний розсуд. Деякі жінки віддають перевагу пластиковим аплікаторам, оскільки, на їхню думку, такі тампони простіше та зручніше вводити під час зміни.

7. Чи можу я використовувати тампон протягом усієї ночі?

Так, можеш! Тампони можна використовувати до восьми годин поспіль вдень чи вночі. Вони забезпечують надійний захист та залишаються на місці незалежно від того, скільки ти рухаєшся уві сні. Однак якщо зазвичай ти спиш більш як вісім годин, варто використовувати прокладки, такі як ALWAYS. Є навіть прокладки, спеціально призначені для використання протягом усієї ночі. І пам'ятай: тампон обов’язково необхідно видалити після восьми годин використання.

8. Чи можу я використовувати тампони для повсякденних виділень?

Ні, тампони варто використовувати лише під час менструації. Пам’ятай, незначні повсякденні виділення є цілком нормальними, і ти завжди можеш користуватися щоденними прокладками ALWAYS, щоб відчувати свіжість та сухість.

9. Чи варто користуватися тампонами під час занять спортом чи танцями?

Для спортивних активностей, особливо тих, що потребують наявності форми, яка щільно облягає тіло (наприклад, балет, гімнастика чи катання на лижах), використання тампона є вдалим вибором, оскільки ніхто не помітить того, що в тебе менструація. Тампони є також єдиним засобом захисту, що підходить для використання під час плавання.