Правила гігієни для прання з Tide

Гігієна – це комплекс заходів, спрямованих на збереження здоров’я і безпеки, зокрема, завдяки підтриманню чистоти. Якісні засоби для прання допомагають дотримуватися правил гігієни: видаляють жир, плями і бруд з одягу та тканин навіть у разі сильних забруднень.

Як дотримуватися правил гігієни у повсякденному житті

Щоб дотримуватися норм повсякденної гігієни, достатньо виконувати правила догляду за речами, що вказані на ярликах. Вам також допоможе інструкція з дозування мийного засобу на упаковці. Завдяки дотриманню цих двох рекомендацій ви зможете підтримувати чистоту одягу, білизни та інших речей із тканини.

Як прати речі, що потребують додаткової гігієни

Варто враховувати, що з огляду на особливості використання деяких речей вони можуть стати місцем сприятливого середовища для розмноження мікробів, що створює ризик їхнього поширення. До таких речей належать тканини, які часто контактують з водою або іншими рідинами, а також предмети одягу та особисті речі людини, яка хворіє. Наведемо приклади:

 • кухонні рушники для рук та посуду;

 • серветки й ганчірки для прибирання;

 • спідня білизна;

 • постільна білизна;

 • банні рушники;

 • піжама чи домашній одяг та особисті речі хворого, наприклад, носові хустинки.

Режим прання

Під час прання таких речей експерти радять дотримуватися певних правил, а саме:

 1. Зберігайте й періть такі речі окремо від інших речей.

 2. Використовуйте тривалі режими прання при температурі вище 60 °C.

 3. Ретельно висушуйте речі на свіжому повітрі або в сушарці одразу після прання.

 4. Використовуйте порошок з відбілювачем на основі активного кисню або спеціально розроблений засіб для прання з антибактеріальною чи противірусною дією.* Наявність відбілюючих компонентів у пральних порошках вказується в переліку складників на упаковці як «відбілюючі речовини на основі кисню». Цей компонент часто додається до порошків для надання білизни й отримання найкращого результату прання, але його немає в порошках для прання кольорових речей.

 5. Мийте руки після прання, оскільки є високий ризик передачі мікробів під час контакту з брудним або вологим одягом.

Чистота пральної машини

Для підтримання гігієни рекомендується щомісяця запускати пральну машину в режимі очищення: без одягу при температурі від 60 до 90 °C зі стандартною кількістю прального засобу, що містить відбілювач на основі активного кисню. Дотримуйтесь інструкції з експлуатації вашої пральної машини.

Рекомендації експертів

У разі виникнення сумнівів щодо того, який режим прання вибрати, особливо якщо людина, хвора на COVID-19, контактувала з вашими речами, проконсультуйтеся з фахівцями – сімейним лікарем, представниками місцевої влади або відвідайте вебсайт ВООЗ для отримання необхідної інформації.**

Для отримання додаткової інформації ми рекомендуємо користуватися такими джерелами:

1. Міжнародний науковий форум з домашньої гігієни.

 • https://www.ifh-homehygiene.org/factsheet/what-home-hygiene-–-terms-and-definitions-use-and-misuse

 • https://www.ifh-homehygiene.org/factsheet/clothing-household-linens-laundry-home-hygiene

2. Портал cleanright.eu Міжнародної асоціації виробників мийних засобів і продуктів для догляду за домом (A.I.S.E)

 • https://cleanright.eu/en/13-site-content/1002-the-five-step-laundry-guide.html https://cleanright.eu/en/faq.html

3. Всесвітня організація охорони здоров’я

 • https://www.who.int/

*Звертаємо вашу увагу, що звичайні мийні засоби не тестуються щодо їхньої ефективності як антибактеріального або дезінфікуючого засобу, навіть якщо вони містять відбілювач на основі активного кисню. У разі якщо у вас виникла потреба у використанні засобів саме з антибактеріальним чи дезінфікуючим ефектом, ви можете додати ці спеціальні засоби та/або антисептики під час прання. Вони розроблені для знищення бактерій та/або вірусів, а їхню ефективність протестовано й підтверджено відповідними позначками на упаковці.

**Працівники охорони здоров’я повинні дотримуватись інструкцій свого роботодавця. Особи, які мають будь-які захворювання, повинні виконувати рекомендації свого лікаря.