Як часто потрібно голитись та коли час змінювати леза?

Чи є норми частоти гоління для жінки?

Частота гоління залежить від генетичних особливостей та бажаного кінцевого результату. Загалом ми радимо голитися раз на два-три дні, якщо ти бажаєш мати гладку шкіру; раз на три-п’ять днів – якщо хочеш просто підтримувати охайний вигляд; а якщо хочеш дати волоссю рости, тоді припини голитися.

Швидкість росту волосся залежить також від ділянки тіла. Наприклад, волосся під пахвами зазвичай росте на 50% швидше, ніж волосся на ногах. Це означає, що під пахвами треба голитися частіше, якщо ти хочеш підтримувати відчуття чистого гоління.

Коли мені не варто голитися?

Якщо в тебе є відкрита рана, запалення чи висипання, краще відкласти гоління, доки шкіра не відновиться. Коли твоя шкіра більш вразлива, збільшується ризик інфекції, особливо якщо ти подряпаєшся під час гоління. Так само, якщо тебе турбує подразнення від гоління чи вросле волосся, варто дочекатися, поки шкіра очиститься, перед тим як голитися знову, щоб уникнути подальшого подразнення.

Як уникнути подразнення шкіри під час гоління?

Правильне гоління допоможе захистити твою шкіру від подразнення. Май на увазі, що вибір правильного способу гоління залежатиме від ділянки тіла, яку ти голиш. Дізнайся більше про те, як голити ноги, пахви, обличчя/брови чи зону бікіні. Нижче даємо кілька загальних порад – незалежно від місця гоління.

  • Зволожуй шкіру, приймаючи теплу ванну чи душ за кілька хвилин до початку гоління.

  • Відлущення також може допомогти підготувати шкіру до гоління завдяки видаленню відмерлих клітин.

  • Використовуй гель для гоління, щоб зберегти зволоження та забезпечити легке ковзання леза.

  • Користуйся зволожувальними засобами після гоління, бажано без вмісту спирту, щоб шкіра залишалася зволоженою.

  • Завжди користуйся гострим та чистим лезом. Використання тупого леза підвищує ймовірність появи подряпин, врослого волосся та подразненої шкіри.

Як часто варто замінювати леза?

Найкращим індикатором того, що настав час скристатися новим лезом, є його тупість. Якщо воно починає висмикувати волосся, створює неприємні відчуття чи викликає більше подразнення після гоління, ніж зазвичай, час його замінити. Насправді частота зміни леза залежить від частоти гоління. Більшість жінок отримують найкращий досвід гоління за таких умов:

Якщо голитися… Подумай про зміну леза…

Щодня Кожні 1-2 тижні

Через день Кожні 2-3 тижні

Двічі на тиждень Кожні 4-6 тижнів

Що робити, щоб леза довше використовувалися?

Структура волосся та частота гоління впливають на тривалість використання леза, але правильний догляд допоможе, щоб твої леза залишалися гострими протягом довгого часу.

Переконайся, що шкіра добре зволожена. Вологе волосся голиться легше та з меншим тертям порівняно із сухим. Через більше тертя лезо затуплюється швидше.

Стеж за тим, щоб залишки гелю для гоління та поголеного волосся не засихали між лезами, зменшуючи їхню ефективність – споліскуй бритву після кожного руху. Так само ретельно очищуй бритву після закінчення гоління та давай їй висохнути.

Використання якісної бритви також має значення. Волосся на тілі та шкіра в кожного різні, тож підбір власної бритви дасть змогу отримати саме те, що тобі потрібно. Натискай тут, щоб ознайомитися з наявними продуктами для гоління Venus – від кремів для гоління до тримерів для зони бікіні.